Poraz Jelene u 2. kolu

JJJelena Janković nije uspela da prođe drugo kolo turnira u Torontu, pošto je poražena od Simone Halep rezultatom 6-3, 6-4. Naša teniserka nije uspela da se revanšira Rumunki za poraz u finalu ovogodišnjeg Indijan Velsa.

Jelena polako ali sigurno traži formu za nastavak sezone, posle problema sa bolom u leđima. Zato je i učestvovala na turniru u Kini (Nančang) i osvojila ga. Ipak prva velika prepreka, u vidu treće igračice sveta, nije mogla da se preskoči.

Halepova je u prvom setu odlučujući brejk napravila u drugom gemu, posle čega je povela sa 3-0 i 4-1, te rutinski privela taj set kraju dobivši ga sa 6-3. Naredni je otvorila oduzimanjem servis-gema Jeleni. Ali, nije se predavala Jelena. Pri rezultatu 2-1 dva puta je dolazila do brejk šanse, jednom i kada je gubila sa 4-3, ali je na kraju taj set, time i pobeda, pripala teniserki iz Rumunije.