Poraz Jelene Janković na startu US opena

Jelena Janković je završila učešće u pojedinačnoj konkurenciji ovogodišnjeg US Opena već u prvom kolu. Bolja od najbolje rangirane srpske teniserke bila je Čehinja Petra Kvitova, koja je posle nešto više od jednog i po sata igre slavila sa 7-5 7-5.

Jankovićeva je u oba seta imala priliku da izbori bolji rezultat. U prvom setu Čehinja je vodila sa 5-2, ali je srpska teniserka uspela da stigne do izjednačenja, da bi joj tada pala koncentracija što je Kvitova kaznila sa dva uzastopno dobijena gema.

U drugom setu, Jelena je vodila sa 5-3, ali ni to nije bilo dovoljno za osvajanje bar jednog seta, pošto je Čehinja nanizala četiri uzastopna gema.

Jankovićeva je najavila da će posle US Opena najverovatnije završiti sezonu, ali je do tada očekuje nastup u dublu na Otvorenom prvenstvu SAD, gde bi trebalo da igra zajedno sa Anastasijom Sevastvom iz Letonije.