Poraz Jakšićeve u finalu

Srpska teniserka Jovana Jakšić nije uspela da osvoji titulu na ITF turniru u Kanadi (Segenaj, 50000 dolara, tvrda podloga).

10636204_735287376537051_4519629877660736110_n

Bolja od Jakšićeve u ovom finalu bila je francuskinja Žili Koan (WTA rejting 332) sa 7-5, 6-3. Jovana je u prvom setu propustila dosta šansi, vodila je 5-3* i imala set loptu na servis protivnice, u narednom gemu je servirala za set, ali je protivnica vratila brejk, sačuvala servis gem i povela sa 6-5.  Jakšićeva je imala dve gem lopte da odvede prvi set u taj-brejk, ali nije uspela, jer je protivnica iskoristila prvu set loptu koju je imala i dobila prvi set rezultatom 7-5.

U drugom setu Koan je odmah na početku napravila brejk, i sigurno ga čuvala do samog kraja meča. Jovana je kod *2-5 spasila dve meč lopte, a u narednom gemu kada je protivnica servirala za pobedu imala i dve brejk lopte da se vrati u meč, ali nije uspela, te je Koan osvojila drugi set rezultatom 6-3 za konačnih 2-0.

Jakšićevoj je ovo 21. finale u karijeri, a do sada je osvojila 14  titula na ITF nivou. Jovani je ovo finale donelo skok na WTA listi za 7 mesta, te se trenutno nalazi na 115. poziciji.

S obzirom da Jovana od finala turnira u Kini iz iste kategorije, koji se igrao početkom maja, nije uspela da veže više od dve pobede i da je uglavnom gubila već na startu turnira, može se reći da je i ovo finale dobar rezultat za nju.

Priliku za nove bodove imaće već ove nedelje na turniru u kanadskom Torontu (50.000 dolara, tvrda podloga). Jakšićeva je postavljena za drugu nositeljku i igraće protiv Tatjane Marije iz Nemačke, poznatije kao Tatjana Malek koja je nekada bila 64. teniserka sveta, ali je zbog porođaja na neko vreme bila odsutna sa terena i sada se polako vraća. Trenutno se nalazi na 237. pozicji na WTA listi.

Jakšićeva će i ove nedelje igrati dubl u paru sa Julijom Gluško iz Izraela, sa kojom je na prošlom turniru izgubila  u polufinalu gotovo dobijen meč u kome nisu iskoristile čak pet meč lopti u produženom taj-brejku trećeg seta. Protivnice u prvom kolu biće im druge nositeljke Marija Sančez i Tejlor Taunsend iz Amerike.