Poraz Doroteje nakon trilera!

Doroteja Eric phuketU tajlandskom gradu Fuke, Doroteja Erić nije uspela da osvoji svoju prvu ITF titulu 25k kategorije. U finalu je od nje bila bolja 4. nositeljka turnira, Melani Klafner (304. teniserka sveta).

U prvom setu Doroteja je brzo stigla do dva brejka prednosti i tu prednost čuvala do kraja seta, osvojivši ga sa 6-3.

Drugi set je takođe dobro počela. Stekla je rani brejk i povela sa 3-1. Kada smo pomislili da je gotovo protivnica je napravila seriju i osvojila set za izjednačenje, 6-3.

Treći set je iskusnija protivnica dobila uz dva brejka za konačnih 6-2.

Ipak, iako je poražena, Doroteja je imala odličnu nedelju. Iz kvalifikacija je stigla do finala, koje je izgubila od bivše top 200 igračice i teniserke koja je ove godine vezala čak tri titule i dva polufinala na ITF turnirima iz šest pokušaja.

Zahvaljujući ovom rezultatu Erićeva će skočiti oko 100 mesta na rang listi i za dve nedelje biće oko 375. mesta na WTA.