Poraz Bojane i Viktora u 1. kolu IW

2013+Australian+Open+Day+8+hDwdYpHxQRSl   Bojana Jovanovski eliminisana je sa turnira u Indijan Velsu već u prvom kolu. Nju je sa 2:6, 7:5, 6:3 porazila kvalifikantkinja  Gabrin Muguruza.

Posle odličnog početka i lako dobijenog prvopg seta, usledio je pad u igri Jovanovske. Muguruza je drugi set dobila brejkom u poslednjem gemu, dok je u odlučujućem bila furiozna, povela je sa 5-1 i rutinski privela meč kraju.

19-godišnja španska teniserka sastaće se u narednom kolu sa 17. nosiocem Ekaterinom Makarovom koja je bila slobodna u prvom kolu.

Ni Viktor Troicki nije uspeo da se plasira u drugo kolo turnira masters serije u, pošto je večeras na startu izgubio od Belgijanca Davida Gofana u tri seta6-4 3-6 4-6

Troicki je, kao i Bojana,  dobro počeo meč i prvi set uspeo je da dobije, iako je gubio 4:1. Gofan je napravio brejk u četvrtom gemu i poveo 3:1, a potom na svoj servis 4:1, da bi srpski teniser potom dobio pet gemova zaredom.

U drugom setu Troicki je propustio da realizuje četiri brejk šanse i Belgijanac ga je kaznio, iskoristivši svoju jedinu priliku da mu oduzme servis.

Treći set bio je gotovo identičan. Gofan je svoju šansu iskoristio, a Troicki je ponovo propustio dve prilike da napravi brejk, pa je posle dva sata igre doživeo poraz.

Tipsarević je dobio svog protivnika u prvom kolu i to neće biti Felicijano Lopez, već zahuktali Ernest Gulbis, koji je španskom teniseru prepusto samo pet gemova. I Ana zna sa kim će se sastati u drugom kolu. To je Tejlor Tauzend, do skoro najbolja juniorka na svetu, koja ima samo 16 godina i u tri seta je bila bolja od Hradečke.

Trećeg dana turnira za teniserke, negde oko ponoći, na teren će Jelena Janković protiv Svetlane Kuznjecove, dok će nešto kasnije Janko započeti turnir u dubl konkureciji, gde sa Kubotom igra protiv Bopane i Rama.