Poraz Ane u Montereju od 123. na svetu

WTA-Tennis-img9728_668  Ana Ivanović izgubila je od Timee Baboš sa 7:5, 3:6, 6:2 u drugom kolu turnira u Montereju.

Ana je posle dva bicikla na startu turnira izgubila od branioca titule za 110 minuta igre.

U prvom setu teniserke su igrale ravnopravno do 5-5 kada je Mađarica napravila brejk i servisom osvojila prvi set 7-5. Sedamnaesta teniserka sveta efektno je otvorila nastavak sa dva oduzimanja servisa, povela je sa 4:0 i privela set kraju rezultatom 6-3. Ivanovićeva je u odlučujućem setu povela sa 2:0, ali je zatim izgubila šest gemova u nizu. Timea Baboš, koja ima 19 godina, u četvrtfinalu će igrati sa Monikom Nikulesku, koja je u tri seta eliminisala Janinu Vikmajer.

Ana je u februaru igrala tunir na Tajlandu istog nivoa, ali je poražena već na startu turnira od Ajumi Morite.

Jedina predstavnica Srbije u Montereju biće Jovana Jakšić koja danas igra protiv Marije Kirilenko.