Poraz Aleksandre Krunić u Lincu

aleksSrpska teniserka Aleksandra Krunić nije uspela da se plasira u polufinale WTA turnira u Lincu pošto je izgubila od Ruskinje Anastasije Pavljučenkove sa 2-0 (6-3, 6-3). Naša igračica nije imala priliku da napravi iznenađenje i savlada 29. teniserku na svetu. Trudila se Krunićeva koliko je mogla, ali je snažna Pavljučenkova igrala mnogo bolje i sigurnije, pa je bez većih problema slavila u njihovom prvom međusobnom duelu posle sat i 20 minuta igre.

Do osmog gema prvog seta obe su propustile po dve brejk lopte, a tek je onda Ruskinja došla do prvog brejka u meču i povela sa 5-3. Servirala je za set i bez izgubljenog poena došla do 6-3. Furiozno je nastavila Pavljučenkova u drugom setu. Dva puta je oduzela servis Krunićevoj i došla do velikih 5-2, a onda je Aleks uspela da vrati jedan brejk i smanji prednost protivnice na 5-3. To je sve što je uspela da uradi, jer joj Ruskinja u narednom gemu ponovo oduzima servis i dobija i drugi set sa 6-3.

Ruskinja će u polufinalu igrati protiv Belgijanke Kirsten Flipkens, koja je pobedila Čehinju Denisu Alertovu sa 6-3, 6-4, a drugi polufinalni par čine Šveđanka Johana Larson i Nemica Ana-Lena Fridzam.