Ponovo najbolje: Šafaržova i Matek-Sends pobedile i u Parizu

Amerikanka Betani Matek-Sends i Čehinja Lucija Šafaržova osvojile su titulu na Rolan Garosu u konkurenciji dublova. One su u finalu savladale australijsko-kazahstansku kombinaciju Kejsi Delakva/Jaroslava Švedova sa 3-6, 6-4, 6-2 posle dva sata i sedam minuta borbe, pošto je meč prelomljen brejkom u petom gemu završnog seta.

dubl yene

Betani i Lucija tako su nastavile fenomenalnu saradnju trijumfom i na drugom gren slemu sezone, pošto su prethodno bile najbolje i na Australijan openu, pa sada imaju šanse da kompletiraju kalendarski GS. Jedine teniserke koje su u tome uspele u open eri bile su Martina Navartilova i Pem Šrajver 1984. godine.

Prvi set pripao je Delakvi i Švedovoj koje su se bolje snašle u festivalu brejkova, pa su posle nešto više od 35 povele sa 6-3. Ipak, sedme nositeljke oduzele su servis protivnicama u petom gemu drugog seta što im je bilo dovoljno za izjednačenje. Dobijen drugi set doneo im je sigurnost u odlučujućem delu igre gde su napravile dva brejka i rutinski privele meč kraju.

Osim titule u dublu, Lucije Šafaržova je napravila izuzetan rezultat plasmanom u finale singla u kojem je u subotu izgubila od Serene Vilijams sa 6-3, 6-7, 6-2.