Pobeda Ivanovićeve i poraz Jankovićeve u drugoj rundi Vuhana

Srpska teniserka Ana Ivanović plasirala se danas u osminu finala turnira u kineskom Vuhanu, dok je Jelena Janković poražena u drugom kolu.
Ana Ivanović, VUHAN 2015

Ivanovićeva je u dva seta, rezultatom 6-0, 6-3, savladala Amerikanku Medison Brengl i izborila plasman u osminu finala.
Bila je ovo prva pobeda Ane protiv Amerikanke u njihovom drugom susretu, ali prvi koji je rešen posle ‘borbe’, jer je deveta igračica sveta bila prinuđena da prošle sezone u Lincu preda meč.

Ana Amerikanki nije dozvolila ni najmanju šansu, a posebno je bila impresivna u prvom setu, kada je tri puta oduzela servis rivalki i bez izgubljenog gema stigla do vođstva u setovima.
Ni drugi deo igre nije se previše razlikovao, iako je Brengl imala priliku da već u uvodnom gemu stigne do brejka. Ipak, Ana je uspela da se izvuče i stigne do gema, a prelomni momenat odigrao se u šestom gemu. Ivanovićeva je preokrenula 40-15 i iskoristila prvu priliku za kasniji lagani trijumf.

Ana će se u osmini finala sastati sa boljom iz duela između Španjolke Garbinje Muguruze i Amerikanke Sloun Stivens.

Jankovićeva je nakon velike borbe poražena od Nemice Anželike Kerber, koja je slavila u tri seta,rezultatom 6-4, 2-6, 6-2.
Beta/Xinhua/Liang Xu

Počelo je veoma dobro za Jelenu, brejkom na otvaranju, kao i u sedmom gemu prvog seta, ali je šesta nositeljka oba puta ekspresno odgovarala i na kraju spasila dve brejk šanse i povela u setovima.
Jelena je nastavila u istom ritmu, uprkos gubitku seta, da bi sa dva vezana oduzeta servisa rivalki najavila mogući povratak i sa laganih 6-2 izjednačila u setovima.
I treći deo igre otvorila je brejkom, ali je Kerber i ovoga puta imala odgovor .Odmah je uzvratila, a posle četiri spašene brejk šanse ponovo oduzela servis Srpkinji i na kraju rutinski privela meč kraju.

Kerberova će se u osmini finala turnira u Vuhanu sastati sa Italijankom Kamilom Đorđi.

Srpska teniserka nije uspela da osvoji i jedanaesti meč na kineskom tlu, a sada je čekaju još turniri u Pekingu i Luksemburgu gde će probati da izbori učešće na Završnom turniru u Džuhaju, koji se održava nakon Zavšnog Šmapionata u Singapuru. Stim što je u Singapuru za teniserke iz prvih osam, a u Džuhaju za teniserek koje su rangirane od 9. do 19. mesta na kraju sezone.