Peti trofej za Marija u Kvinsu

Britanac je u finalu pobedio devetog tenisera sveta, Kanađanina Miloša Raonića, u tri seta 6-7, 6-4, 6-3.

9caddbb841889d5b94528120cae6845d

Endi Mari je tako postao prvi teniser koji je pet puta trijumfovao u Kvinsu, gdje je trofeje osvajao 2009, 2011, 2013. i 2015. godine. Po četiri puta turnir su osvajali Džon Mekinro, Endi Rodik, Boris Beker, Lejton Hjuit i Roj Emerson.

U prvom setu igrači su osvajali svoje servise, pa je set odlučen u taj-brejku, koji je Raonić dobio rezultatom 7-5.

Kanađanin je dobro počeo drugi set, poveo je sa 3:0, ali je njegov protivnik osvojio pet uzastopnih gemova i preokrenuo. Obojica su posle toga osvojili po gem na servis, pa je drugi igrač sveta izjednačio na 1-1 u setovima.

Marej je u 3. setu dva puta oduzeo servis Raoniću i pobedio posle dva sata i 15 minuta.