Osma titula u Barseloni za Nadala

Nadal-wins-seventh-Barcelona-Open-title-4H1D0LVL-x-large  Rafael Nadal osvojio je  osmi trofej  u Kataloniji (Barselona) pošto je savladao zemljaka Nikolasa Almagra sa 6:4, 6:3.

Almagro je bolje počeo meč, poveo je sa 3:0, uz dva brejka viška, ali nije mogao da održi visok nivo igre u kontinuitetu.

Nadal se brzo vratio, ali pri rezultatu 4:4 Almagro je imao dve brejk šanse. Međutim, Rafael se tada izvukao, a u narednom gemu odigrao je spektakularan poen vrativši loptu kroz noge iza leđa.

Taj poen pogurao je Nadala ka novom brejku i osvajanju prvog seta, a drugi set bio je samo formalnost i nova titula za 94 minuta igre.

Međusobni skor Nadala i Almagra sada iznosi 10-0 uz svega dva osvojena seta Almagra.