Olga Danilović ponovo osvojila duplu krunu

Srpska teniserka Olga Danilovic ponovo je osvojila duplu krunu na jednom juniorskom turniru.

olga 2016

Na turniru u Austriji G2 kategorije, Olga je opravdala ulogu 1. nosioca i plasirala se u finale u pojedinačnoj konkurenciji . Na putu do finala svojim protivnicama je prepustila ukupno 15 gemova i ni jedan set.
U borbi za trofej igrala je protiv 2. nositeljke i svoje dubl partnerke. Johane Markove iz Češke.

U finalu, igralo se u tri seta, kako i dolikuje kada se sretnu 1. i 2. nosilac. Na kraju, Olga je trijumfovala i slavila rezultatom 6-1, 6-7(4), 6-3.

Olga Danilovic 2016

Učešćem u oba finala ove dve mlade teniserke su apsolutno opravdale to što su na čelu nosilaca u obe konkurencije.
One su titulu u konkurenciji parova osvojile nakon par neizvesnih mečeva, ali su ipak pokazale da nisu slučajno 1. nositeljke.
U finalu su bile bolje od 4. nositeljki Darje Kučer i Maje Čvalinske iz Poljske, rezultatom 4-6 7-6(2) 10-5.

Ovo su 6. titula za srpsku teniserku i u pojednačnoj i u konkurenciji parova, a ukupno je igrala po 7 finala.
Takođe, ovi uspesi srpsku teniserku dovešće do 20 najboljih na juniorskoj listi, što će joj biti najbolji plasman u karijeri. Sada je vreme za Olgu da pokaže šta može na turnirima G1 i GA kategorije, kao i na juniorskim Gren Slemovima. A uskoro, što da ne i na profesionalnim turnirima