Odličan otpor Filipa Krajinovića

Filip Krajinović odigrao je veoma dobar meč protiv Gaela Monfisa u 2. kolu Majamija iako je izgubio u tri seta. Francuz je došao do pobede zahvaljujući iskustvu i boljoj koncentraciji u završnici rezultatom 3-6, 6-2, 7-6(4). Srpski teniser mora biti zadovoljan ostvarenim rezultatom u Majamiju, jer je iz kvalifikacija stigao do 2. runde masters turnira.

Filip Krajinovic of Serbia in action against Somdev Devvarman of India during the Davis Cup tennis World Group play-off tie in Bangalore on Sept 12, 2014. Filip won. Score: 6-1, 4-6, 6-3, 6-2. (Photo: IANS)

Pet brejkova viđeno je u prvom setu, a Filip je u osmom gemu došao do onog konačnog, za vođstvo od 5-3. Servirao je za set i iskoristio prvu priliku za prednost od 1-0. Drugi set ubedljivo je pripao Gaelu Monfisu, koji je dva puta oduzeo servis Krajinoviću i slavio sa 6-2.

U odlučujućem setu Filip se lavovski borio, spasio je čak četiri meč lopte i uspeo da uvede set u taj-brejk. U završnici se još tri puta suočio sa meč prilikama Monfisa, dve je uspeo da odbrani, ali treću je francuski teniser iskoristio za konačnih 7-4 u ovom delu meča.