Novo polufinale US-opena za Novaka Đokovića

Najbolji teniser sveta Novak Đoković savladao je u četvrtfinalu US-opena Španca Felisijana Lopeza sa 3-1, po setovima 6-1, 3-6, 6-3, 7-6. U borbi za finale turnira naš teniser će igrati protiv branioca titule Marina Čilića. Novak je protiv Hrvata do sada dobio svih prethodnih 13 duela, a poslednji put sastali su se na ovogodišnjem Vimbldonu kada je naš as lako slavio u četvrtfinalu.

Nije Đokoviću bilo lako u duelu protiv Lopeza, ali uspeo je da upiše šestu pobedu u isto toliko mečeva. U susretu finalista Serbian opena iz 2011. godine viđen je odličan tenis od strane oba igrača. Novak je ovaj meč počeo furiozno, osvojio pet gemova u nizu i lagano stigao do vođstva od 1-0 u setovima. Imao je srpski teniser priliku na samom startu drugog seta da oduzme servis rivalu, ali je Španac spasao brejk loptu što mu je dalo krila i u narednom gemu je on bio taj koji je stigao do brejka.novak djokovicLopez je bio siguran na svoj servis sve do devetog gema, kada se Đoković izborio za priliku za brejk, ali je nije realizovao tako da je Felisijano poravnao rezultat u setovima.

Gubitak seta nije uzdrmao Đokovića i treći set je otvorio na najbolji mogući način, brejkom. Mogao je Španac ekspresno da uzvrati ali je osvajač ovogodišnjeg Australijan opena i Vimbldona spasao čak četiri brejk lopte. Imao je Lopez još dve prilike za brejk u situaciji kada je Novak servirao za set, ali se prvi reket sveta izvukao iz neprijatne situacije i poveo sa 2-1.

Najveća borba definitivno je viđena u četvrtom setu. Za razliku od prethodnih kada je brejkova bilo već na početku, sada to nije bio slučaj. Prve prilike za brejk imao je Lopez u šestom gemu, i to dve, ali je Đoković pre svega sjajnim servisima uspeo da ih poništi.

Ovaj set je otišao u taj brejk, a naš as je tada u potpunosti vladao situacijom. Ono što mu nije uspevalo tokom čitavog seta, sada jeste. Odlično je “čitao” servise Lopeza i taj brejk dobio rezultatom 7-2.