Novo čelendžer finale za Nikolu Milojevića

Srpski teniser Nikola Milojević prošle nedelje igrao je drugo čelendžer finale u svojoj karijeri. Nakon dosta pomeranja zbog kiše i odlaganja mečeva, finale na turniru u Tempi je odigrano tek sinoć.

Na turniru 75k kategorije Nikola je uspeo uprkos neumornoj kiši da u polufinalu savlada 6. nosioca turnira Tejmuraza Gabašvilija. U finalu, dobro je startovao protiv Amerikanca Tenisa Sandgrena. Milojević je osvojio prvi set sa 6-0, ali je onda Amerikanac napravio potpuni preokret u igri i osvojio naredna dva seta sa ubedljivih 6-0 6-3.

Ipak, Nikola može da bude zadovoljan on će ove nedelje imati novi najbolji rang u karijeri, a to je 190. mesto na ATP listi.

Srpskom teniseru je ovo već drugo čelendžer finale ove sezone, a pored toga, u karijeri je igrao 20 fjučers finala, od kojih je osvojio 10.

Turnir u Americi bio je fonda 75.000 dolara i igrao se na tvrdoj podlozi.