Novi trijumf Jelene u Indijan Velsu

Najbolje rangirana srpska teniserka Jelena Janković uspešno je prebrodila i drugu prepreku na WTA turniru u Indijan Velsu. Ona je u 3. kolu bila bolja od slovačke teniserke Magdalene Ribarikove rezultatom 6-3, 6-2 za 80 minuta igre.

jelenaIako je imala problema sa povredom leđa u prvom setu, Jelena je prva stigla do brejka i prednosti od 3-0. Slovakinja je u petom gemu uspela da vrati izgubljeni brejk, ali Jelena  ribrejkom ponovo vodi sa 4-2. Do kraja seta nije bilo brejkova pa je naša teniserka dobila prvi set rezultatom 6-3 za 46 minuta.

Drugi set je bio neizvestan samo do rezultata 2-2 kada Jelena sa dva nova brejka dobija drugi set rezultatom 6-2 za 34 minuta i obezbeđuje plasman u osminu finala Indijan Velsa gde je čeka Karolina Vožnjacki. Dankinja je u 2. kolu savladala našu Bojanu Jovanovski, a u 3. kolu je bila bolja od Jaroslave Švedove posle tri seta.