Novak zaustavljen u polufinalu Šangaja

Srpski teniser Novak Đoković nije uspeo da se plasira u finale mastersa u Šangaju! Bolji od Novaka bio je Švajcarac Rodžer Federer rezultatom 2-0, po setovima 6-4, 6-4 nakon jednog sata i 37 minuta tenisa.

novak

Duel je počeo sigurnim servisima sa obe strane, a onda je Švajcarac u petom gemu oduzeo servis teniseru iz Srbije da bi u narednom, posle dosta muke i prilike za ribrejk Novaka uspeo da odbrani stečenu prednost i povede sa 4-2. U naredna dva gema brejkova nije bilo. Rodžer Federer je sjajno servirao i dalje imao prednost, ovoga puta od 5-3. Nole je u devetom gemu dobro servirao, smanjio na 4-5, ali je teniser iz Švajcarske u desetom gemu potvrdio prednost iz polovine seta i osvojio uvodni set sa 6-4.

Drugi set počeo je brejkom Rodžera Federera, a potom i potvrdom istog za startnih 2-0. U naredna dva gema ništa se nije promenilo, pa je Švajcarac i dalje vodio, ovoga puta sa 3-1. U najdužem gemu bilo je puno preokreta, gem i brejk lopti, a na kraju se bolje snašao teniser iz Srbije i smanjio rezultat na 2-3. U šestom gemu Nole je stigao do 0-30 na servis Federera, ali je ipak Švajcarac preokrenuo i osvojio gem za prednost od 4-2. Najbolji teniser sveta je potom uspeo da smanji na 3-4, a onda je Federer nastavio da dominira i posle skoro osmominutnog gema stigao do 5-3. U narednom gemu Nole je servirao za ostanak u meču, a Švajcarac je imao dve meč lopte, ali je Srbin spasao to i smanjio na 4-5 i tako ostao „u životu“. Međutim, Federer je u desetom gemu dobro servirao, nije dozvolio probleme i osvojio je drugi set rezultatom 6-4.

U nedeljnom finalu, protivnik, od ponedeljka drugog tenisera sveta, biće Francuz Žil Simon, koji je eliminisao Španca Felisijana Lopeza rezultatom 2-0, po setovima 6-2, 7-6 (7-1).