Novak zakazao polufinale sa Rafom

Novak Đoković se plasirao u polufinale Rolan Garosa. Najbolji svetski teniser je u meču četvrtfinala na terenu “Suzan Lenglen” pobedio Nemca Tomija Hasa sa 3:0 (6:3, 7:6, 7:5) i za plasman u finale igraće protiv Rafaela Nadala koji je bio bolji od Stanislasa Vavrinke sa 3:0 (6:2, 6:3, 6:1). Meč je trajao dva sata i 16 minuta. Đokoviću je ovo bila peta pobeda u osmom duelu sa 35-godišnjim Hasom.

m_djokovic_MC_2013_THSve do sedmog gema uvodnog seta nije bilo brejkova, a onda je to uspelo Đokoviću. Srbin je imao prednost od 40:15, Nemac je uspeo da izjednači na 40:40, ali je novu priliku za brejk iskoristio Đoković i poveo sa 4:3. U narednom gemu, Novak je iskoristio prednost servisa i poveo sa 5:3. U devetom gemu Đoković je napravio novi brejk i okončao set sa 6:3. Uvodna deonica meča trajala je 30 minuta, iako je delovalo da će trajati duže s obzirom na dešavanja u prvih šest gemova.

Sličan početak imao je i drugi set pošto je 15-tak minuta igre bilo 2:2, bez brejkova. Posle 25 minuta bilo je i 4:3 za Đokovića. Srbin je bez izgubljenog poena dobio deveti gem, za vođstvo od 5:4. Međutim, Nemac se nije dao u desetom gemu, odnosno nije dozvolio brejk. Sa odličnim servisom Novak je nastavio i u narednom gemu i bez izgubljenog poena došao do prednosti od 6:5. Borba za drugi set nastavila se u taj-brejku u kojem je poveo Has. Nemac je ubrzo došao i do prednosti od 4:2, ali je Srbin preokrenuo na 5:4, a zatim i došao do prednosti od 7:5 u taj-brejku. Posle 50 minuta u drugom setu, Đoković je vodio sa 2:0.

U trećem setu brejkovi su viđeni nešto ranije. Prvo je Đoković poveo sa 2:1, ali je Has odmah uzvratio brejkom za 2:2. Zatim je Nemac poveo i sa 3:2, ali je Srbin izjednačio. Novi brejk Đoković je napravio u sedmom gemu, za 4:3. U osmom gemu Đoković je poveo i sa 5:3, a Has je servirao za ostanak u meču. Prvu meč loptu Đoković je imao posle ukupno sat vremena i 53 minuta igre, ali je nije iskoristio. Pogodio je mrežu, a Has je izjednačio na 40:40. Ubrzo je došao i do novog gema, odnosno smanjio na 5:4.

Đoković je u desetom gemu servirao za novo polufinale na pariskom gren slemu, ali se na suprotnoj strani terena Has nije predavao. Poveo je sa 30:0, ali je Đoković as udarcem smanjio na 30:15. Izlazak na mrežu isplatio se Novaku, pošto je agresivnom igrom došao do izjednačenja. Nemac je nastavio da pruža otpor i poveo sa 40:30, a zatim i da izjednači u gemovima na 5:5.

“Rovovska borba” nastavljena je i u 11. gemu, a Has je Đokoviću omogućio brejk priliku posle velikog auta. Srbin je nije iskoristio, ali je ubrzo dobio novu. Posle “razmene” izjednačenja došao je do novog brejka i prednosti od 6:5. U 12. gemu poveo je Đoković sa 15:0, a zatim i sa 30:0 posle greške Hasa. Srbin je nekoliko trenutaka kasnije imao i tri meč lopte, a “srećna” je bila prva.

U drugom polufinalu igraće David Ferer i Žo-Vilfrid Conga.