Novak u tri seta dobio Gonzaleza

Novak Đoković plasirao se u osminu finala prvog Mastersa u sezoni pobedom nad Alehandrom Gonzalezom u tri seta, 6-1, 3-6, 6-1.

Teže nego što se očekivalo, nakon sto minuta tenisa, Novak je stigao do trijumfa. Trenutak nepažnje i pada koncentracije koštao ga je seta, a prvim brejkom u trećem setu razbio je otpor debitanta na Masters 1000 turnirima.

noleNovak je otvorio meč kako se i očekivalo. Petu brejk loptu iskoristio je za 2-0, a do kraja seta dopustio je rivalu samo gem i uz još jedan brejk lagano stigao do uvodnog seta. U drugom setu se čekao momenat kada će Novak stići do brejka i slomiti otpor Gonzaleza, ali se to do sedmog gema nije desilo. Umesto toga, svoju šansu je Gonzelez dočekao, napravio brejk i odservirao za treći set!

Na startu odlučujućeg seta Novak je u dugom drugom gemu lomio otpor protivnika i stigao do brejka, a zatim nastavio u istom ritmu, pa smo videli prepisani scenario iz uvodnog seta, pa je i sada Novak još jednim brejkom osigurao pobedu u ovom duelu.

Sudeći po formi Marina Čilića, u osmini finala Đoković značajno mora podići nivo igre ukoliko želi da se nađe u završnici prvog Mastersa u sezoni. Do sada su igrali sedam puta, a Novak ne zna za poraz. Poslednji meč u Sinsinatiju 2012. godine, Novak je lako dobio 6-3, 6-2.