Novak u trećoj rundi Majamija

Novak Đoković nastavlja gde je stao u Indijan Velsu. Tj, bolje rečeno, i ne staje. Rutinskom pobedom nad Kajlom Edmundom iz Velike Britanije, plasirao se u 3. rundu drugog Mastersa u sezoni, u Majamiju.

đoković majami 2016

Novak je bez problema savladao Britanca, rezultatom 6-3, 6-3 i tako započeo odbranu titule.

U prvom setu Novak je igrao na visokom nivou, brzo poveo 4-0, a onda je usledio mali pad, kada Edmund uspeva da vrati jedan brejk. To ipak nije uticalo na ishod seta, koji bez većih problema uzima Novak.
U drugom setu prelomni trenutak bio je treći gem, koji je trajao 10 minuta. Novak koristi tek petu brejk loptu i do kraja seta je bio siguran na svoj servis i očekivano trijumfovao.

Naredni protivnik Đokoviću biće Brazilac Žoao Soza. Oni su se sastajali dva puta do sada i oba puta je slavio srpski teniser bez poteškoća.