Novak u šestom polufinalu na Rolan Garosu

Drugi teniser sveta Novak Đoković plasirao se u polufinale Rolan Garosa nakon što je u četvrtfinalnom okršaju sa Milošem Raonićem slavio rezultatom 3:0 (7:5, 7:6, 6:4).

Novak RG 2014Drugi nosilac na Otvorenom prvenstvu Francuske do pobede je stigao posle više od dva sata i 15 minuta borbe sa rođenim Podgoričaninom koji je i ovoga puta bio raspoložen za igru protiv Đokovića. Prva dva seta obeležila je “rovovska borba” dvojice tenisera koji su uspešno čuvali svoj servis o čemu svedoči podatak da je za 100 minuta igre viđeno četiri brejk lopte i samo jedan brejk! Prvu priliku da oduzme servis protivniku na današnjem meču imao je Novak Đoković u šestom gemu prvog seta a Raonić je svoju jedinu brejk šansu u tom delu meča imao gem kasnije.

Pri rezultatu 5:5 Nole stiže do nove prilike za brejk koja je ujedno bila i set lopta ali Kanađanin dobrim servisom prolongira gubitak servisa za nekoliko minuta jer Đoković pravi prvi brejk na meču u 12. gemu prvog seta, u trenutku kada je Raonić servirao za opstanak.

Još uzbudljiviji i neizvesniji bio je drugi set gde su Đoković i Raonić bez problema čuvali svoje servise pa se bez brejk prilika otišlo u taj-brejk gde je Srbin izašao kao pobednik i tako prelomio meč u svoju korist. Kada je u trećem setu stigao do vođstva od 4:0 činilo se da će Đoković brzo privesti posao kraju ali je Raonić uspeo da vrati jedan brejk i tako makar malo produži neizvesnost.Na kraju je Novak slavio sa 6-4 u poslednjem setu i izborio duel protiv Ernesta Gulbisa koji na Rolan Garosu igra u životnoj formi.

Izvor: sportske.net, Nettenis