Novak u polufinalu!

Doskorašnji teniser br.1 Novak Đoković plasirao se u polufinale olimpijskog turnira u Londonu, pobedivši francuskog tenisera Žoa Vilfrida Congu, rezultatom 6-1 7-5. Meč je trajao sat vremena i dvadeset minuta.

Prvi set Nole dobija rutinski, oduzevši servis protivniku dva puta, odnosno napravivši po dve serije od po tri osvojena gema za redom, između kojih je Conga osvojio jedan jedini gem  u prvom setu.

U drugom setu krenuli su problemi po Novaka, jer je francuski teniser krenuo skoncentrisanije došavši do vođstva od 3-0, uz jedan brejk. Međutim, srpski teniser  vraća rezultatsku ravnotežu i izjednačava istom merom na 3-3.  Nakon toga, teniseri održavaju servise do 5-5 kada, nakon što je spasio brejk lopte na svoj servis, Đoković  oduzima servis  Congi i završava meč sigurnim servis gemom.

U svom drugom olimpijskom polufinalu za redom, Novak Đoković će igrati sa Britancem Endijem Marijem, ovogodišnjim finalistom Vimbldona. U međusobnim duelima Novak vodi 8-5. Ove godine sastali su se tri puta, a srpski teniser dobio ej prvi i treći duel.