Novak u polufinalu Šampionata kao prvi u grupi

Novak Đoković zabeležio je i drugu pobedu na  Završnom Šampionatu u Londonu.

Novak Đoković, WTF LONDON 2013

Još jednim trijumfm u tri seta, Novak je obezbedio 1. mesto u B grupi i plasman u polufinale. Ovoga puta, srpski teniser bio je bolji od Argentinca Huana Martina Del Potra 6-3 3-6 6-3 nakon dva sata igre.

Bio je ovo  14. susret ova dva tenisera i Novakov 11. trijumf. Ove sezone Argentinac je bio bolji u Indijan Velsu, a Novak u Dubaiju,  Vimbldonu i  Šangaju.

Zanimljivo je da su u sva tri seta brejkovi pravljeni u šestom gemu, kod rezultata 3-2, i setove je dobijao teniser koji je prvi servirao u njima.

Prvi set je srpski teniser osvojio za  40 minuta. Startovao je slabije, dozvolio  Argentincu brejk lopte,  ali ne i brejk. Nakon  brejka za Novaka, on je  brzo poveo i sa 5-2, da bi na kraju sevirao za set i osvojio ga.

U prvih 5 gemova drugog seta nije bilo brejk lopti, sve dok Del Potro nije iskoristio svoje šanse u 6. gemu i   ostatak seta osvojio na isti način kao Novak prvi, nakon 5-2, servirao je gem kasnije za  6-3.

Slično kao što je drugi set bio preslikani prvi, tako je i treći bio preslikani drugi. Iako je Del Potro pretio brejkom, prvi i jedini brejk napravio je Novak. To mu je omogućilo da  ponovi scenario iz prethodnih setova i da set i meč završi na svoj servis.

Sledeći Novakov protivnik biće Rišar Gaske iz Francuske. Taj meč neće imati nikakvog značaja u krajnjem ishodu polufinalista, dok će duel Federer-Del Potro direktno odlučiti ko ide dalje. Novak će biti prvi u grupi u svakom scenariju.

Sličan slučaj je i u prvoj, A grupi, gde je već poznato da Rafael  Nadal sa dve pobede ide u polufinale, David Ferer sa dva poraza ne. Sa jednim porazom i jednom pobedom u igri su još uvek  Tomaš Berdih i Stanislas Vavrinka. Švajcarac ima blagu prednost jer je već trijumfovao nad Čehom, a u poslednjoj rundi igra protiv Ferera, dok Berdih igra protiv Nadala.

Novak i Rišar sastajali su se 10 puta, a jedina pobeda za Francuza bila je na Šampionatu sada davne 2007. godine. Od tada, Novak nije izgubio set u narednih 7 mečeva.