Novak u finalu Rima posle tri sata velike borbe

Svetski broj dva Novak Đoković morao se dobro namučiti na putu do finala u Rimu. Miloš Raonić pružio je sjajnu partiju, ali se nakon izgubljenog drugog seta njegova igra raspala te je Đoković izborio prolaz (6-7 (5), 7-6 (4), 6-3) posle tri sata igre.

U prvom setu nije bilo oduzetih servisa, ali je Raonić imao tri prilike (uključujući set-loptu kod 5-4), a Đoković četiri. Srpski teniser je u taj-brejku poveo sa 3-0, ali Raonić je uzvratio osvojivši sedam od sledećih devet poena za 7-5.

Djokovic-Monte-Carlo-img19123_668Đoković je početkom drugog seta poveo 3-1, ali Kanađanin se odmah vratio na 3-3. U narednom delu nije bilo izgubljenih servisa, a u novom taj-brejku ponovno je bolje krenuo Đoković. Poveo je 2-0, da bi Raonić okrenuo na 3-2 u svoju korist uz dva servisa. Bila je to sjajna prilika za osmog nosioca, koji je zadržao samo drugi servis za vođstvo 4-3. Đoković je tada nanizao četiri poena i odveo meč u treći set.

Visok nivo igre koju je pružao tokom dva sata i 20 minuta, koliko su trajala prva dva seta, Raonić nije uspeo da zadrži u poslednjoj deonici. Đoković je ostao čvrst i siguran te je brejkom već u prvom gemu preuzeo inicijativu. Jedinu priliku za povratak Raonić je imao kod 1-2, ali nije realizovao brejk loptu. Za kraj je Đoković još jednom oduzeo servis suparniku kod 5-3.

“Velika je ovo pobeda. Daje mi puno snage i vere koje mogu preneti na sutrašnje finale i ostatak sezone. On je igrao na visokom nivou, pogotovo na servisu. Ne sećam se kada sam se poslednji put osećao tako bespomoćno na riternu. Nisam mu mogao pročitati servis”, izjavio je Đoković nakon plasmana u peto finale Rima. Do sada je osvojio dve titule u večnom gradu.

Đoković se takođe plasirao u 65. finale karijere. Do sada je osvojio 43 ATP titule, od čega 18 na turnirima iz serije Masters 1000. U finalima spomenutih turnira ima šest uzastopnih pobeda. Poslednji poraz je doživeo u Sinsinatiju 2012. godine (Federer). Raonić pak ostaje na jednom Masters 1000 finalu (Montreal prošle godine). U sutrašnjem finalu, Novak će se sastati sa Rafaelom  Nadalom, koji je lako pobedio Dimitrova.