Novak u dva seta do 4. kola

Novaku Đokoviću je za plasman u osminu finala mastersa u Majamiju bilo potrebno 90 minuta. Prvi teniser sveta u trećem kolu eliminisao je Stiva Darsisa sa 2-0, po setovima 6-0, 7-5 i u 4. kolu igraće sa Aleksandrom Dolgopolovom,koji je eliminisao Tomaša Belučija.

novak

Darsis, koji je pre dve godine u prvom kolu Vimbldona eliminisao Rafaela Nadala, nije bio ni bleda senka tog igrača, bar u prvom setu. S druge strane, Novak nije dozvolio da mu se ponovi priča kao protiv Martina Kližana, kada je izgubio set, nakon 6-0 u prvom setu, iako je u drugom setu bio poprilično nervozan, čak i izgubio jedan servis gem.

Perfektan posao obavio je Đoković u prvom setu koji je dobio za 26 minuta. Uzeo je nemoćnom Darsisu sva tri servis gema, koji se branio koliko je mogao, ali to je protiv raspoloženog Novaka bilo nedovoljno. Belgijanac prvi gem osvaja u drugom gemu drugog seta i dobija gromoglasan aplauz od navijača. Ohrabren sa tribina bolje je servirao, pa je uspeo prvo da spasi četiri brejk lopte, a potom i napravi brejk za 5-4. Ali, Novak je prvo ekspresno uzvratio ribrejkom, a potom još jednom uzeo servis protivniku i stavio tačku na meč sa 7-5.