Novak u četvrtom finalu Dubaija

NOVAK djokovic dubai 2013Svetski reket broj 1 Novak Đoković plasirao se u svoje četvrto finale Dubaija, pobedom  nad sedmim teniserom sveta Argentincem Huanom Martinom Del Potrom. Nakon jednog sata i 44 minuta srpski teniser je slavio u  2 seta, rezultatom 6-3 7-6(4)

Meč je obilovao  odličnim poenima i vrhunskim tenisom. Iako su obojica bili na odličnom nivou Novak je ipak pokazao zašto je br 1 i dominantno osvojio prvi set. U drugom setu bilo je više oscilacja što Del Potro koristi i ubrzo dolazi do prednosti od 3-0 uz jedan brejk. Međutim, nakon  diskutabilne sudijske odluke da opomene Argentinca jer koristi previše vremena  pre servisa, on vidno iznerviran dozvoljava Novaku rbrejk,  a dalje i seriju od 5 gemova za Novaka i meč loptu za treći brejk u tom setu. Međutim od 3-5 Del Potro  se vraća i ponovo pravi seriju od 3 vezana gema i dolazi do vođstva od 6-5, pored toga što je Novak imao i servis za pobedu,. Meč je nma kraju odlučen u taj brejku gde  Novak prvi dolazi do minibrejka  i ubrzo 2 meč lopte.

U drugom polufinalu sastaju se branilac titule Švajcarac Rodžer Federer i češki teniser  Tomaš Berdih.

Novak je 3 puta do sada osvajao ovaj turnir (1009-2011) takođe, ovo će mu biti 55o finale u karijeri.

Turnir u Dubaiju spada u drugu kategoriju, seriju ATP500 i pobednik dobija 500 ATP poena, dok poraženi dobija 300. Igra se za nagradni fond od 2 miliona dolara.