Novak u četvrtfinalu Pekinga

Meč između Novaka Đokovića i Vašeka Pospišila trajao je sat vremena i 27 minuta, a srpski teniser slavio je sa 6-3, 7-5 i plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Pekingu gde brani titulu osvojenu prošle godine. Naš najbolji teniser je tako nastavio niz pobeda u glavnom gradu Kine koji sada iznosi 21.

Novak_Djokovic_China_Open_840_559_100

U prvom setu Novak je pokazao zašto je favorit u ovom duelu, pa je bez mnogo problema dva puta oduzeo servis kanadskom teniseru i ovaj deo meča dobio sa ubedljivih 6-3.

Početak drugog seta protekao je za obe strane bez nekih većih šansi za brejk, a tek u sedmom gemu Pospišil dolazi do prvog brejka i prelazi u vođstvo od 4-3. U desetom gemu Kanađanin je imao set loptu, ali je Đoković uspeo da je spasi, a zatim i da vrati brejk za izjednačenje 5-5. Nole zatim osvaja svoj servis gem, a potom i jedan na servis Kanađanina. Iskoristio je treću brejk priliku, koja je ujedno bila i meč lopta za plasman u četvrtfinale.