Novak teško, ali ipak u tri seta

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u osminu finala Australijan Opena, savladavši Andreasa Sepija iz Italije sa 6-1, 7-5, 7-6.

Nak510x320_108436-djokovic.tanjuga_.ap_on lako dobijenog prvog seta, činilo se da će Novak rutinski odraditi posao protiv 29.  igrača na ATP listi, međutim u drugom periodu igre videli smo ravnopravnu borbu na terenu.

Đoković je uspeo da stigne do brejka pri rezultatu 5-5, što je na kraju i iskoristio i stigao do vođstva od 2-0 u setovima. Italijan je pružio jak otpor i u trećem setu, u kome nijedan od dvojcie tenisera nije uspeo da oduzme servis protivniku, pa je o pobedniku odlučivao taj brejk. Odlični Sepi je imao i dve set lopte, ali je Novak trijumfovao sa 8-6, stigavši do još jedne pobede u Australiji bez izgubljenog seta.

Aktuelni šampion nije blistao u ovom duelu, o čemu govori podatak da je imao 37 neiznuđenih grešaka. Za plasman u četvrtfinale, Đoković će se boriti sa Francuzom Žilom Simonom.