Novak rutinski u osminu finala

Najbolji srpski teniser Novak Đoković plasirao se među najboljih 16 na trećem Gren slemu sezone – Vimbldonu. On je u meču 3. kola sa 6-4, 6-2, 6-4 savladao upornog Žila Simona iz Francuske.

novakMeč je počeo sigurnim servisima sa obe strane i takav tempo se nastavio sve do šestog gema kada je Novak Đoković oduzeo servis Francuzu, ali je Žil Simon već u narednom gemu uzvratio, a potom i došao do izjednačenja 4-4. Međutim, kada su mnogi očekivali taj-brejk Nole je osvojio dva gema za redom, napravivši  brejk u desetom gemu i prelomio prvi set osvojivši ga rezultatom 6-4.

U drugom setu Srbin je bolje krenuo, u četvrtom gemu oduzeo servis rivalu za 3-1, ali je Simon uzvratio u narednom, da bi Novak novim vratio stečeno i poveo sa 4-2. U nastavku seta Francuz je uspeo da osvoji još jedan gem, a Novak  je još jednim brejkom rešio drugi deo igre u svoju korist rezultatom 6-2.

Treći set počeo je brejkom Žila Simona, ali je prvi nosilac turnira u četvrtom gemu uspeo da vrati izgubljeno i dođe do izjednačenja 2-2. U nastavku seta Novak je dobro servirao, a uz to u desetom gemu je i napravio odlučujući brejk  i osvajanje trećeg seta rezultatom 6-4, za konačnu pobedu od 3-0.

Novak Đoković će se u narednom kolu sastati as Žo-Vilfrid Congom iz Francuske, koji je danas savladao Vanga sa Kineskog Tajpeha sa 3-0 po setovima.

Izvor: Nettenis, tenisuživo