Novak rutinski protiv Šardija

nole majami 2014Posle jednog sata i 26 minuta igre Novak Đoković savladao je Žeremi Šardija u 2. kolu Mastersa u Majamiju. Srbin je slavio sa 6-4, 6-3 i u narednom kolu ga čeka Florijan Majer koji je pobedio Ivana Dodiga.

Novak je na sjajan način započeo duel i već u četvrtom gemu napravio brejk, došao do prednosti od 3-1, a potom je i materijalizovao za velikih 4-1. U nastavku seta Francuz je zaigrao bolje i uspeo da vrati izgubljeno u devetom gemu, smanji na 5-4, ali kada je trebalo da dođe do izjednačenja Novak Đoković je novim brejkom rešio prvi set u svoju korist rezultatom 6-4, nakon 42 minuta igre.

U drugom setu teniseri su čuvali svoje servis gemove sve do osmog gema kada Novak pravi brejk za 5-3. U narednom gemu je na svoj servis došao lako do meč lopte koju je odmah iskoristio i izborio plasman u 3. kolo Majamija.