Novak rutinski do titule!

Srpski teniser Novak Đoković osvojio je turnir masters serije u Kanadi, Rodžers Kup, pobedom nad francuskim teniserom Rišarom Gaskeom, rezultatom 6-3 6-2.

Bio je ovo osmi susret i sedma pobeda srpskog tenisera nad Francuzom.

Meč nije počeo dobro, jer je Novak greškama dozvolio protivniku tri vezane brejk lopte, međutim,  nije mu dozvolio da iskoristi ni jednu i osvaja narednih 13 poena. Svoje servis gemove je uzimao lakše od protivnika, ali se rezultatska klackalica nastavila do desetog gema, kada je Gaske servirao. Novak  pravi brejk u pravom trenutku i rutinski privodi set kraju.

U drugom setu, dominantna igra Đokovića se nastavlja. Šaljući jake lopte sa osnovne linije i gurajući protivnika što dalje od iste, nastavio je svoju igru i taktiku i odmah poveo sa 2-0. Francuz je u drugom setu dobio još jednu priliku za brejk, koju ne koristi, i Đoković mirno privodi  meč kraju, iskoristivši treću, od tri vezane meč lopte.

Đokoviću  je ovo 31. titula u karijeri, treća ove godine, iz šest finala, kao i dvanaesta titula Masters serije. Sada se na večnoj listi nalazi an četvrtom mestu, gde više od njega imaju Agasi (17), Federer (20) i Nadal (21), gde bi bilo očekivano da prestigne Agasija i Federera,  s obzirom da Agasi više ne igra a Federer svakako ima mnogo manje preostalih godina u profesionalnom tenisu.

Ono što je takođe bitno jeste da je ovom pobedom, Novak ponovo prvi  u trci za prvo mesto, sa oko 700 poena prednosti u odnosu na Rodžera Federera.

Sledeći turnir za Novaka je Sinsinati gde brani finale od prošle godine.