Novak rutinski do 2. kola

14-Novak-Djokovic-AFP-GettyZa manje od 2 h igre Novak Đoković je sigurnom igrom eliminisao Nemca Florijana Majera sa 3:0 (6-3, 7-5, 6-4) u setovima u 1. kolu Vimbldona.

Novak je odigrao meč onoliko koliko je trebalo da se dođe do trijumfa. Furiozno je počeo i poveo sa 4:1 u prvom setu. Prednost je sačuvao do kraja i stigao do osvajanja uvodnog seta rezultatom 6:3. Mnogo bolju igru Florijan Majer pružio je tokom drugog seta. Istina,Novak je prokockao šest brejk lopti u trećem gemu, pa je Nemac vodio sa 2:1. Majer je održavao prednost, a ključni momenat drugog seta desio se u 11. gemu kada je Novak uspeo da uzme brejk, povede sa 6:5, a potom i na svoj servis dođe do 2:0 u setovima. Treći set bio je, manje-više, rutina za prvog tenisera na planeti. Na samom startu stigao je do brejka, potom i poveo sa 2:0, na kraju došavši do trijumfa za 1h i 56 minuta igre.

Protivnik Novaka u 2. kolu biće bolji iz američkog okršaja Bobija Rejnoldsa i Stiva Džonsona.