Novak preko Marija u polufinalu Majamija

Novak Đoković nastavio je svoj pobednički niz započet u Indian Velsu, pobedom nad Endijem Marijem u dva seta, 7-5, 6-3.

?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????Đoković je u četvrtom gemu stigao do dve šanse za brejk, a Britanac je tada bio smiren i uspeo da se izbori za izjednačenje. Serveri su lako osvajali gemove do Marijeve prve brejk šanse, pri rezultatu 5:5, ali Đoković je sa tri uzastopna poena, a svojim trećim asom, priveo taj gem kraju u svoju korist, a u narednom stigao do brejka za osvajanje seta. Prvi poen bio je odlučujući: Đoković je reketom prešao na suparnikovu stranu mreže, tu i odigrao, a arbitru je promakao taj prestup, iako je bio prilično očigledan. Endi je pobesneo, ušao u raspravu sa sudijom tek nakon što je na usporenom snimku na velikom ekranu video šta se zapravo dogodilo. Potom su usledile tri Marijeve neiznuđene greške bekhendom, pa je sa nulom doživeo brejk i gubitak seta.

Do petog gema drugog seta nije bilo brejka, a tada je Britanac iskoristio svoju šansu i stigao do brejka, ali ga nije potvrdio jer je Novak odmah stigao do ribrejka. Do kraja meča Đoković je nastavio svoju mini seriju i još jednim brejkom došao u priliku da servira za meč što je uspešno i učinio i stigao do dvanaestog trijumfa iz dvadeset duela protiv Britanca.

U polufinalu će igrati sa Keijem Nišikorijem, koji je preokretom pobedio Rodžera Federera 3-6, 7-5, 6-4. Nišikori se do sada samo u dva navrata sastajao sa Đokovićem na turnirima, na Rolan Garosu 2010. (6:1, 6:4, 6:4), a onda je godinu dana kasnije pobedio srpskog teniserka u polufinalu turnira u Bazelu sa 2:6, 7:6(4), 6:0.