Novak ponovo vlada svetskim tenisom!

Novak Đoković osvojio je Teniski  Završni Šampionat u Londonu i tako odbranio titulu osvojenu prošle godine. Ovoga puta protivnik mu je bio prvi teniser sveta Španac Rafael Nadal.

Novak Đoković, WTF LONDON 2013

Nakon nekoliko bolnih poraza od Španca ove sezone i gubitka broja 1, Novak se vratio u velikom stilu. Od US Opena nanizao je 22 pobede, 4 titule i 2 pobede nad  španskim teniserom, u isto toliko finala.

Đoković je slavio u dva seta, 6-3 6-4 za nešto više od sat i po vremena i tako došao do svog trećeg trofeja na ovom turniru. Nadalu je ovo bilo drugo finale, i ovaj turnir je jedan od retkih koji i dalje nije osvojio.

Meč možda nije bio kvaliteta na koji smo navikli kod ova dva tenisera, a moguće je da je na taj utisak uticao i nedostatak drame jer je Novak  veći deo meča bio taj koji ga i kontroliše. On je meč završio sa 19 vinera i 21 greškom, a Nadal je upisao devet direktnih poena i 23 neiznuđene greške.

Djokovic

Prvi set je Novak započeo furiozno, osvojio prva 3 gema, i došao do prilike za vođstvo od duplog brejka od 4-0. Međutim, Španac se vraća i dolazi do izjednačenja na 3-3. Ipak,  serija po 3 osvojena gema se nastavlja i Novak rešava set u svoju korist i 6-3.

Drugi set je počeo sigurnim servisima na obe strane, ali  srpski teniser  stiže do brejka već u trećem gemu. Pri rezulatu 4-2 imao je i dve brejk lopte, koje nije iskoristio. Na sledeći Špančev servis imao je novu brejk, u ovom slučaju i meč loptu, ali ni nju ne koristi. Ipak, svojim servisom završava meč za sigurnih 6-4.

Ovo je Novakova 7. titula sezone, iz 9. finala, a ukupno čak 41. u karijeri!  Okršaj sa Špancem je bio čak 39. po redu, a Novakova 17. pobeda.

Uprkos svemu tome, završiće godinu na poziciji broj 2, ali ulazi u narednu sezonu pun samopouzdanja. Naravno, predstoji i meč finala Dejvis kupa sledeće nedelje i nova šansa da Novak produži ovaj neverovatan niz.