Novak pobedio Monfisa, sledi Mari

Novak Đoković nastavio je odbranu titule na Mastersu u Parizu pobedom nad poslednjim predstavnikom Francuske, Gaelom Monfisom, 6-3, 7-6(2). Za polufinale i odbranu prvog mesta igraće protiv Endija Marija.

NovakUšao je Novak sjajno u meč, odmah došao do brejka i prednosti od 3-0, a istu je do kraja seta održavao i uvećavao za konačnih 6-3, nakon uvodnog seta.

Nastavio je Novak u istom ritmu i u drugom setu, došao do brejka u trećem gemu, ali se Francuz odmah vratio ribrejkom u set. Igrači su čuvali servise do kraja seta, iako je Novak u završnici seta teže osvajao servis, a u meč se umnogome uključila i francuska publika. U taj brejk je Monfis krenuo duplom greškom, pa je Novak uspeo da stigne do 4-1, i tu prednost je povećavao do konačnih 7-2 i pobede u dva seta.

U četvrtfinalu Đoković će igrati protiv Marija, koji je u derbiju dana izbacio Dimitrova. Iako je na papiru duel obećavao, Britanac je rutinski pobedio i obezbedio mesto u Londonu, dok je iz iste trke izbacio Bugarina.

Novak i Endi igrali su do sada 22 puta, a Novak ima 14 trijumfa, od čega četiri uzastopna. Ipak, Mari ulazi u meč u sjajnoj formi, uz samo jedan poraz u poslednja 22 meča, uz titule u Šendženu, Beču i Valensiji.