Novak osvojio 50. titulu

Novak Đoković je u finalu Indijan Velsa pobedio Rodžera Federera sa 2-1, po setovima 6-3, 6-7, 6-2  za odbranu trofeja u kalifornijskoj pustinji, 50. titulu u karijeri i 21. masters. Ovo je Novaku četvrti trofej u Indijan Velsu, a zadržao je 4.000 poena u odnosu na Rodžera na ATP listi. Već naredne nedelje ga očekuje nadmetanje na mastersu u Majamiju, gde takođe brani titulu.

Mučio se prvi teniser sveta na putu do 18. pobede nad velikim rivalom, a ujedno se revanširao Švajcarcu za poraz na turniru u Dubaiju. Konačno je uspeo da prekine lošu seriju protiv Rodžera, jer je imao tri poraza u četiri poslednja meča. Nije bilo mnogo neizvesnosti u finalu prvog mastersa u sezoni sve do sredine drugog seta. Novak je od prvog poena nametnuo svoj ritam, a Federer nije imao rešenje za raspoloženog protivnika.

novak

U drugom setu je Federer pružio znatno jači otpor, a Nole je neshvatljivo “pao”. Pomogao mu je Novak, koji prvi vođstvu 4-2 nije iskoristio šansu za brejk. Potom je u taj brejku napravio dve vezane servis greške i poklonio set Švajcarcu. Ali, usledilo je buđenje u trećem setu. Iako je igrao drugi teniser sveta kao preporođen, Nole je prebrodio krizu. Ključni brejk napravio je u čestom gemu, kada mu je Federer poklonio gem sa dve vezane servis greške za 4-2. A drugu meč loptu prvi teniser sveta realizovao je na servis Rodžera Federera za veliki trijumf.

“Mogao sam i ranije da završim meč. Čestitam Rodžeru na velikoj borbi. Pokazao je još jednom da je pravi takmičar i šampion, neko ko nikad ne odustaje. Morao sam da se smirim i “regrupišem” posle izgubljenog drugog seta. To je sport. Mi smo samo ljudi, pa nekad posustanemo pod pritiskom, ali važno je da se vratimo posle pada i fokusiramo pogled napred” rekao je Đoković posle pobede.

Rodžer Federer je sportski priznao poraz i rekao da je Novak Đoković zasluženo pobedio.

“Od sredine drugog seta sam počeo bolje da igram, da dobijam više poena u razmenama i zbog toga je meč postao neizvestan. Bio sam u tom delu igre bolji od Novaka, on je upao u krizu i nije dobijao od mene lake poene. Povukao se, zaigrao na sigurno. Ja sam imao mnogo više oscilacija tokom meča i zato je Đoković zasluženo pobedio, po mom mišljenu” istakao je Federer.