Novak nastavlja punom parom

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u treće kolo poslednjeg gren slema sezone, US Opena, pobedom nad Brazilcem Rožeriom Dutra Silvom, rezultatom 6-2 6-1 6-2.

Đoković se sa 28-godišnjim Brazilcem sastao prvi put u karijeri i bez ikakvih problema ga je pobedio posle sto minuta igre.

Silva, nesuđeni fudbaler,  kome je najveći uspeh bila 95. pozicija na ATP listi, a koji je trenutno 112. igrač sveta, pružao je kakav – takav otpor Novaku, koji je delovao superiornije od početka do kraja meča, što 110 mesta razlike na ATP listi uostalom i zahtevaju. Njegov 28-godišnji protivnik,  osvojio je samo tri poena u uvodna tri gema, nagovestivši kako će se meč odvijati.

Nakon tih 3:0, prvi set je priveden kraju u  mirnijem ritmu uz poneki bljesak Silve. Tek u drugom setu,  ti bljeskovi su bili jači, bar na početku tj. Drugi gem drugog seta trajao je čak 16 minuta, Brazilac je uspeo da ga osvoji i, izjednači na 1:1, i uz podignute ruke proslavi kao da je u pitanju pobeda. Ipak, slavlje je bilo kratkog veka jer  Đoković osvaja devet narednih gemova, četiri na startu drugog seta, obezbedivši tako dovoljnu zalihu za rutinsku završnicu.

Novakov naredni rival biće pobednik meča u kome se sastaju 31. nosilac, Žilijen Beneto iz Francuske, i Moskovljanin Denis Novikov, koji sada nastupa za Sjedinjene Američke Države.

Rogerio Dutra Silva (BRA) Novak Djokovic (SRB)