Novak kroz dramu do finala

Novak DjokovicNajbolji srpski teniser Novak Đoković savladao je Džona Iznera sa 7-5, 6-7, 6-1, posle dva sata i 25 minuta igre i plasirao se u finale Indijan Velsa. Za titulu igraće sa Rodžerom Federerom koji na ovom turniru nije izgubio set.

U izuzetno uzbudljivom prvom setu Đoković je bio jako blizu brejku, propustio je tri brejk šanse, a onda je Izner pri vođstvu 5-4 imao tri vezane brejk i set lopte. Uz fenomenalne reflekse i neverovatan poen od 20 udaraca, Đoković uspeva da se izvuče sa ivice provalije, a potom i da napravi ključni brejk za osvajanje prvog seta.

Činilo se da će Novak lagano privesti meč kraju, kada je u drugom setu napravio brejk za vođstvo od 5-4. Međutim, završnicu tog dela igre odigrao je katastrofalno, iako je dva puta bio u prilici da servira za finale, jer posle pretrpljenog brejka odmah uzvratio novim. Izner se iznova vraćao i izborio taj brejk u kom je dominatnom igrom izjednačio na 1-1 u setovima.

Odlučujući set počeo je nesigurno, ali je uspeo da osvoji prvi gem na svoj servis, a potom i da napravi veoma bitan brejk za 3-1. Iako se ponovo mučio da ga realizuje, ovoga puta to je i uspeo, čime je konačno prelomio meč. Do kraja seta još jednom je oduzeo servis visokom Amerikancu, za konačnu pobedu.

Finale se igra u nedelju, ne pre 22h, posle WTA finala koje počinje u 20h.