Novak, Janko i Viktor u 3. kolu

Novak Đoković plasirao se u treće kolo Vimbldona, pobedom nad Rajanom Herisonom iz Sjedinjenih Država sa 3:0, po setovima 6:4, 6:4, 6:4 za 1 h i 58 min. igre. U narednom kolu, srpski teniser igraće protiv boljeg iz susreta Nemca Benjamina Bekera i Radeka Štepaneka iz Češke. Taj duel je prekinut u drugom setu zbog mraka, Štepanek je dobio prvi set, a Nemac vodi sa 6:5 u drugom.

Janko Tipsarević plasirao se takođe u treće kolo Vimbldona, pobedom nad Amerikancem Rajanom Svitingom sa 3:1, po setovima 5:7, 7:5, 6:4 i 6:2 za 2 h i 58 min. igre. Janko je imao problema u prvom setu i početkom drugog seta, što je iskoristio Amerikanac i poveo sa 1:0 u nsetovima. Janko se tada probudio i uz dosta muke dobija drugi set sa 7:5. Treći i četvrti set Janko je rešio rutinski i prošao u 3. kolo. U trećem kolu, Jankov protivnik će biti Rus Mihail Južnji, koji je pobedio Iniga Servantesa iz Španije sa 6:1, 6:3, 6:4.

Viktor Troicki pobedio je Slovaka Martina Kližana i plasirao se u treće kolo Vimbldona.Troicki je do trijumfa došao posle velike borbe u pet setova, sa 6:4, 4:6, 5:7, 7:6 (7:3), 6:4, posle tri sata i 47 minuta igre.U prvom setu naš teniser imao je 67% prvog servisa, pet as udaraca, veći broj ‘vinera’ i manji broj neiznuđenih grešaka. Set je trajao pola sata. Drugi set istom merom uzvraća Kližan i dolazi do izjednačenja u setovima 1:1. U trećem setu se vodila velika borba da bi Slovak bio strpljiviji u završnici i dolazi do seta 7:5. Viktor se budi u četvrtom setu, stiče brejk prednosti, ali ga brzo i gubi i teniseri ulaze u tajbrejk. Tu je Troicki odigrao maestralno i dobio ga sa 7:3.

U prvih nekoliko gemova petog seta obojica su dobro servirali, da bi Troicki u petom došao do brejka i prednosti od 3:2. Srpski teniser je tu prednost uspeo da zadrži i u desetom gemu servira za meč, u čemu je i uspeo posle iskorišćene već prve meč lopte.U trećoj rundi, Troickog čeka duel sa Huanom Monakom iz Argentine, koji je pobedio Žeremija Šardija sa 6:2, 3:6, 6:3, 7:6 (7:3).