Novak Đoković teže od očekivanog do polufinala

Nakon dve rutinske pobede u drugom i trećem kolu Mastersa u Šangaju, Novak Đoković teže od očekivanog trijumfovao je u četvrtfinalu. Protivnik svetskom broju 1 bio je 110. teniser sveta Miša Zverev iz Nemačke, a srpskom teniseru je trebalo dva sata i tri seta da bi izborio plasman u polufinale.

novak-dokovic-sangaj-2016

Novak Đoković je u prva dva meča na turniru savladao Fabija Fonjinija iz Italije (6-3 6-3) a zatim i Vaseka Pospišila iz Kanade (6-4 6-4) Očekivalo se da sličnim rezultatom nastavi i u meču četvrtfinala, međutim raspoloženi Nemac nije dozvolio Novaku da se opusti.
Zverev je osvojio prvi set 6-3 i vidno izbacio iz ritma srpskog tenisera. Novak je poveo 4-3 uz brejk u drugom setu, ali se Miša vratio i poveo sa 5-4. Set je ipak rešen u taj brejku gde je Novak slavio sa 7-4. Jedan brejk u trećem setu bio je dovoljan da Novak prelomi meč i pobedi sa konačnih 3-6 7-6(4) 6-3.

Naredni Novakov protivnik biće 15. teniser sveta Roberto Bautista Agut koji je savladao prošlogodišljeg finalistu Žoa Vilfrida Congu, a pre toga i  Viktora Troickog, na putu do svog drugog Masters polufinala u karijeri. Španac i Srbin do sada su igrali pet puta i novak je slavio u svih pet mečeva.

Drugi polufinalni par čine Britanac Endi Mari i Francuz Žil Simon.