Novak Đoković šampion Vimbldona!

Titula je odbranjena! Srpski teniser i prvi reket sveta, Novak Đoković, danas je u velikom finalu Vimbldona, posle fantastične borbe i kvalitetnog tenisa, savladao Rodžera Federera posle četiri odigrana seta 7-6, 6-7, 6-4, 6-3. Naš as je tako odbranio titulu i zadržao trofej ovog prestižnog turnira, pošto je u reprizi prošlogodišnjeg finala i 40. međusobnom duelu ponovo bio uspešniji od švajcarskog tenisera. Odnos u pobedama dva sinonima „belog sporta“ je sada izjednačen, 20-20.DJOKOVICĐoković je posle 2011. i 2014. osvojio treći gren slem u Londonu i postao tek osmi igrač u istoriji tenisa koji je uspeo dve godine zaredom da osvoji šampionski pehar na prestižnom turniru. Meč je trajao dva sata i 55 minuta, a srpski teniser je posle velike, na trenutke rovovske borbe uspeo da savlada Federera. Ključan detalj dogodio se početkom trećeg seta, kada je Novak uspeo da se oporavi od izgubljenog taj-brejka (12-10) i propuštenih sedam set lopti.

Od početka meča se videlo da je Federer motivisan da posle dugo vremena osvoji jedan GS turnir. Krenuo je Švajcarac veoma agresivno, pogađao ćoškove terena, čistio linije i takvom igrom prvi stigao do brejka. Ipak, uspeo je Novak ekspresno da uzvrati Švajcarcu, pa je set otišao u taj brejk. Tu je Đoković bio potpuno dominantan. Radio je šta je hteo, poigravao se sa Federerom i dozvolio mu da osvoji samo jedan poen u “13. gemu”. Treba dodati da je Federer propustio i jednu set loptu u ovom delu meča.

U drugom setu su igrači bili više nego sigurni na svoj servis, tako da je i ovoga puta taj brejk odlučivao o pobedniku seta. Za razliku od prethodnog, sada je bilo veoma dramatično. Đoković je propustio čak sedam set lopti, da bi Federer iskoristio svoju četvrtu i stigao do izjednačenja u setovima.novakVeć na početku trećeg seta je naš teniser napravio brejk što se ispostavilo kao ključni trenutak u ovom setu. Ni kiša koja je prekinula meč sredinom seta nije poremetila Đokovića. Igrači su se posle 20-ak minuta vratili na teren i Novak je nastavio tamo gde je stao i pre prekida. Nije dozvolio rivalu da ga ugrozi i rutinski je priveo set kraju.

Federer je na početku seta krenuo veoma agresivno, pokušavao je već u ranoj fazi da oduzme servis Novaku, ali nije uspeo u tome. Naprotiv, prvi brejk je napravio Đoković sredinom četvrtog i ispostavilo se poslednjeg seta, i nema sumnje da je tada ubio i poslednju nadu Federera da bi mogao da preokrene meč. A da pobeda bude još slađa Novak se pobrinuo tako što je do nje stigao još jednim brejkom.

Kao i pre četiri godine Đoković je osvajanje titule proslavio na sebi svojstven način. Nakon što je osvojio poslednji poen, srpski teniser je kleknuo na travu i probao vlat čuvene vimbldonske trave.

NETTENIS od  čestita Novaku na 9. GS tituli!