Novak pobedio odličnog Kukuškina

Prvi teniser sveta i branilac titule u Šangaju, Novak Đoković, plasirao se u četvrtfinale ovog Mastersa, nakon pobede nad Mihailom Kukuškinom. Srbin je naišao na sjajan otpor Rusa koji igra pod zastavom Kazahstana, ali je uspeo da pobedi, rezultatom 6-3, 4-6, 6-4.

NovakNije bilo brejkova u meču sve do osmog gema, kada Novak koristi prvu brejk šansu, a već u narednom gemu dolazi i do seta, sigurnim servisom. Izgledalo je ovo kao još jedna rutinska pobeda za Srbina, ali nije isto mislio i Kukuškin.

Očas posla stigao je Kukuškin do 3-0 u drugom setu, pa je održavao prednost do 5-2 i Novakovog servisa za ostanak u setu . Propustio je brejk, ujedno set loptu, što se odrazilo na naredni servis gem koji je izgubio pa je Novak došao do ribrejka. U desetom gemu Srbin je platio cenu pasivne igre koja se zasnivala na prebacivanju loptice nekoliko metara iza linije, pa je sjajnim napadima Kukuškin stigao do brejk lopte, koju je realizovao i samim tim meč odveo u treći set.

Imao je dve šanse za brejk Novak, ali je tek u petom gemu stigao do brejka. Pokušavao je Kukuškin da se vrati u meč, ali je tada Novak ubacio u višu brzinu i rutinski sačuvao brejk do kraja seta i odservirao za pobedu.

U četvrtfinalu igraće protiv Davida Ferera, koji je preokretom savladao direktnog rivala za Završni Masters u Londonu, Endija Marija. Španac je slavio rezultatom 2-6, 6-2, 6-1 i tako udaljio Marija od plasmana u London.

Novak vodi u mečevima protiv Davida 12:5, a poslednju pobedu Španac je ostvario još 2011. godine, od kada je Srbin vezao šest trijumfa.

U ostalim mečevima, Felisijano Lopez rutinski je savladao Džona Iznera 6-3, 6-4, i na lep način nadogradio pobedu nad Nadalom juče. Za polufinale igraće protiv Mihaila Južnog, koji je preokretom savladao Huana Monaka, 5-7, 6-3, 6-2. Tomaš Berdih nastavio je pohod ka Londonu, pobedom nad Ivom Karlovićem 6-3, 6-4, dok je Žil Simon još ubedljiviji bio protiv Maleka Džazirija, 6-2, 6-3 pa će u međusobnom duelu odlučiti učesnika polufinala.