Novak Đoković treći put osvojio Šangaj

Novak Đoković osvojio je titulu na masters 1000 turniru u Šangaju. Srpski tensier je osvojio 57. trofej u karijeri i deveti ukupno ove sezone. Nole je u finalnom meču bio bolji od Francuza Žo-Vilfrid Conge sa 2-0, po setovima 6-2, 6-4, nakon jednog sata i dvadesetak minuta igre u finalu.nolllleeeeeĐoković je nastavio da melje sve pred sobom. Ništa mu nije mogao ni Žo-Vilfrid Conga koji je dan ranije bio bolji od Rafaela Nadala. Srbin je od prvog do poslednjeg udarca kontrolisao meč, i zasluženo stigao do trećeg pehara u Šangaju. U prvom setu je napravio tri brejka, dok je u drugom bilo nešto teže, ali naš as je u finišu seta napravio odlučujući brejk i tako došao do novog mastersa u karijeri.

Ovo mu je ukupno 25-i masters i sada se izdvojio na drugom mestu iza Rafaela Nadala koji ima dva više. Takođe, Srbin je ponovio uspeh iz 2011. godine kada je osvojio pet turnira iz masters serije, a do kraja ove sezone će imati priliku i da nadmaši taj rezultat pošto je ostao turnir u Parizu i završni masters u Londonu.

Domaćin ceremonije se obratio Novaku na srpskom rečima “kako si”, on je odgovorio uz komentar da “njegov kineski nije tako dobar”, ali se i na kineskom obratio publici koja ga je još jednom častila ovacijama.

“Čestitam Žou, imao je sjajnu nedelju i zaslužio je plasman u finale. Nije imao sreće sada, nadam se da će na sjajan način završiti sezonu. Hvala organizatorima, ovo je verovatno najbolji turnir u ovoj kategoriji, svi se osećamo kao kod kuće. Hvala i mom timu, kao i navijačima”, istakao je sprki teniser.