Novak brzinski do polufinala, sledi Delpo

Novak_Đoković_Indian_Wells_II_koloNovak Đoković plasirao se u polufinale turnira Masters serije u Indijan Velsu pobedom nad Francuzom Žo–Vilfredom Congom 6:3, 6:1. Meč je trajao 55 minuta.
U prvom setu Conga je došao do vođstva od 2:1, ali je Đoković uspeo da preokrene na 3:2. Osmi teniser sveta do kraja prvog seta uzeo je još samo jedan gem i konačan rezultat bio je 6:3.
U drugom setu Novak je odmah uzeo gem na svoj servis, a potom je došao do brejka za 2:0. Ubrzo je rezultat bio i 3:0. Conga je potom uzeo gem na svoj servis – 3:1, ispostavilo se i jedini u drugom setu. Đoković je ubrzo dobio i taj drugi set sa 6:1.

Novak je pružio fenomenalnu partiju, protivniku nije dopustio brejk loptu, a u drugom setu je imao učinak od čak 100% na svoj servis, dok je u prvom bio takođe impozantnih 90%.
Bio je ovo 15. međusobni duel Đokovića i Conge, a srpski teniser dobio je 10 mečeva.

Đoković će u polufinalu igrati sa Huan Martin del Potrom. Argentinac je preokretom došao do pobede nad Endijem Marijem, 6-7(5), 6-3, 6-1, nakon 153 minuta borbe. Pošto u prvom setu nije bilo brejka, u dodatnom gemu Mari je imao više koncetracije i poveo. Argentinac pravi sjajan povratak i u naredna dva seta čak pet puta oduzima servis trećem teniseru sveta i obezbeđuje 11. meč protiv Đokoviča, koji ima osam trijumfa, naspram dva Argentinca.

AP Photo/Mark J. TerrillMesto u prvom polufinalu obezbedili su Španac Rafael Nadal i Čeh Tomaš Berdih.
Mnogi su sumnjali da će Rafael Nadal moći da igra dobro na betonu, ali on ih za sada demantuje u Indijan Velsu.
Pobedio je Herisona, Gulbisa i Federera, a na meču sa Švajcarcem odigrao je nekoliko poena koji su podsetili na ’starog Rafu’.
Konačan rezultat bio je 6:4 6:2 za Španca.

Izvor: Sportski Žurnal., B92, Nettenis