Novak bolji od Berdiha za novo finale Dubaija

Posle velike borbe Novak Đoković uspeo je da savlada Tomaša Berdiha i plasira se u svoje četvrto finale na turniru u Dubaiju. Najbolji teniser sveta je sa 6-0, 5-7, 6-4 nadigrao češkog tenisera i sutra će se za titulu boriti sa Rodžerom Federerom koje je lako izašao na kraj sa Bornom Ćorićem.

dubai

Đoković je u meč ušao više nego odlično i bez izgubljenog gema dobio set sa 6-0 za samo 24 minuta tenisa. Bio je bolji u svakom segmentu igre, grešaka skoro da i nije bilo, pa je Čeh morao nešto da menja u nastavku susreta.Prvih deset gemova drugog seta bili su izjednačeni, imali smo prilike da vidimo dve razmene brejkova, a nakon 5-5 rezultat se povećava u korist Berdiha. Poveo je sa 6-5, a zatim oduzeo Đokoviću servis i dobio ovaj set sa 7-5 i tako meč uveo u odlučujući set.

U trećem setu Novak je uspeo da podigne nivo igre za nijansu iznad Berdiha, što je bilo dovoljno za pobedu. Napravio je brejk u petom gemu 3-2 i sačuvao ga sve do kraja meča. U ovom setu slavio je sa 6-4 posle 52 minuta igre.

Dakle, u finalu će snage odmeriti prvi i drugi nosilac na turniru. Biće to njihov 37. međusobni okršaj. Federer vodi sa 19-17 u pobedama, ali u finalnim duelima Novak je dobio sedam od 11 duela.