Nova titula za Berdiha u Stokholmu

berdihTomaš Berdih ponovo je podigao pobednički pehar na ATP turniru u Stokholmu. Čeh je u finalu savladao Džeka Soka sa 2-0, po setovima 7-6, 6-2 posle 85 minuta igre. Berdih je na turniru u prestonici Švedske trijumfovao i 2012. i 2014. godine, a ove sezone je odbranio titulu ne prepustivši rivalima ni set. Ovo je druga titula za Čeha ove godine, a prethodno je slavio i na turniru u kineskom Šendženu. Berdih je osvojio  12. titulu u karijeri, u svom 17. finalu.

Sok je bolje otvorio finalni duel i već u ranoj fazi oduzeo servis češkom teniseru, koji je uspeo da pri rezultatu 5-4 za Amerikanca uhvati zadnji voz i poravna rezultat na 5-5. Odluka je na kraju pala u taj-brejku, a Berdih je bio neumoljiv sa 7-1. U drugom delu Berdih je imao stopocentan učinak, kada je u pitanju realizacija brejk lopti 2/2, dok sa druge strane, protivniku nije dozvolio da ozbiljnije zapreti. Sa 6-2 rutniski je dobio drugi set za novu ATP titulu.