Nova titula za Bačinski

rsz_timeaNakon što je prošle nedelje trijumfovala na turniru u Akapulku, Švajcarkinja Timea Bačinski uspela je da drugu nedelju za redom osvoji još jednu WTA titulu. Ona je u finalu turnira u meksičkom Montereju sa 4-6, 6-2, 6-4 savladala Karolin Garsiju posle 153 minuta igre. Tako je došla do svoje treće WTA titule u karijeri, druge ove sezone.

Francuskinja je imala priliku da se osveti za prošlonedeljni poraz u Akapulku, dobila je prvi set ali ne i više od toga. U trećem setu nije iskoristila šest brejk prilika, pa je Bačinski posle maratonskog osmog gema došla na korak od titule. Vidno iznervirana Garsija kao da se predala, pa je Švajcarkinja lako došla do 6-4 i nove titule.

Zahvaljujući osvajanju novih 280 poena, Timea Bačinski je od danas 26. teniserka sveta što joj je i rang karijere. Za jedno mesto napredovala je i  Garsija, pa je sada 28. na WTA listi. Titulu u dublu osvojile su Dombrovski i Rosolska koje su u finalu pobedile sestre Arinu i Anastasiju Rodionovu rezultatom 6-3, 2-6, 10-3.