Nova pobeda za Krunićevu u Kolumbiji

Srpska teniserka, Aleksandra Krunić plasirala se u četvrtfinale turnira u Bogoti.

Aleksandri je bio potreban 71 minut, koliko je trajao njen meč protiv Silvije Soler-Espinoze iz Španije koju je savladala rezultatom 2-0, po setovima 6-0, 7-5.

Krunićeva je prvi set dobila ekspresno, posle samo 20 minuta, tokom kojih je sva tri puta oduzela servis protivnici, a u svojim servis gemovima izgubila je samo pet poena.

U drugom setu viđena je daleko veća borba, ali teniserka iz Španije nije uspela da stvori nijednu priliku za brejk dok je sa druge strane Srpkinja svoju čertvrtu šansu pretvorila u brejk i istovremeno u pobedu.

Njena sledeća protivnica biće pobednica meča između Ruskinje Irine Kromačeve i još jedne španske teniserke Lare Aruabarene-Većino, koja je postavljena za četvrtog nosioca na turniru.