Nova pobeda Jelene za 3. kolo Birmingema

jankovicJelena Janković plasirala se u treće kolo WTA turnira u Birmingemu trijumfom protiv Kejsi Delakva sa 2-0, po setovima 7-6(11), 6-3 posle 90 minuta igre. Protivnica Jeleni u osmini finala biće Nemica Anželik Kerber koja je u tri seta pobedila Cvetanu Pironkovu. Protiv Kerber naša teniserka ima negativa skor 1-2, a ovo će im biti prvi meč na travi.

Prvi set je bio vrlo neizvestan i videli smo ravnopravnu borbu. Jelena je prva zadala udarac brejkom u petom gemu, ali je Delakva uzvratila odmah u narednom i poravnala rezultat na 3-3. U nastavku su igračice bile sigurne na svoj servis, pa je odluka pala u taj-brejku. Jankovićeva je vodila sa 5-1 u odlučujućem gemu, ali je australijska teniserka stigla do izjednačenja, da bi usledila rezultatska klackalica, u kojoj je na kraju bila uspešnija Srpkinja, pa je povela u setovima slavivši u taj-brejku sa tesnih 13-11.

Nije gubitak prvog seta demoralisao Delakvu, koja je odmah na startu drugog dela oduzela servis rivalki. Ali, kako je vreme odmicalo tako je i Jelena polako hvatala ritam, pa je u šestom gemu najpre anulirala rezultatski zaostatak, a zatim i mini serijom od tri gema obezbedila plasman u naredno kolo.