Nova finala za Jankovića i Tepavca

Srpski teniser Miki Janković proveo je četiri nedelje na turnirima u Hrvatskoj (Bol, $10.000) i na sva četiri je igrao finale. Poslednje finale igrao je juče na svoj 21. rođendan, ali je zbog umora predao meč nakon izgubljenog prvog seta.
Protivnik Jankovića u finalu bio je prvi nosilac Tomas Lipovšek Pučes iz Argentine koji je dobio prvi set rezultatom 6-3, nakon čega je usledila predaja srpskog tenisera.
Miki je bio na pragu poraza u 1/4 finalu, jer je Matias Vuner iz Nemačke servirao za pobedu u tom meču, ali je na kraju ipak uspeo da pobedi rezultatom 7-5, 4-6, 7-6(5).
Ovo je bilo 12. finale za Jankovića, a do sada je osvojio tri titula. Ove godine, Miki je igrao sedam finala, ali je samo jednom uspeo da osvoji titulu, prethodne nedelje u Hrvatskoj (Bol).
Miki se trenutno nalazi na 386. mestu ATP liste, a sa bodovima koje je osvojio na turnirima u Hrvatskoj biće oko 342. mesta što će mu biti renking karijere (do sada najbolji plasman 347. mesto).

BLUESUN CRO CIRCUIT POWER, Croatia F17, Bol, Croatia, $10.000, šljaka:
Glavni žreb:
1. kolo:
Miki Janković (SRB, 2) – George Von Massow (GER, ATP 935) 6-3, 7-6(3)
2. kolo:
Miki Janković (SRB, 2) – Aljaz Radinski (SLO, ATP 825) 7-6(5), 6-3
1/4 finale:
Miki Janković (SRB, 2) – Matthias Wunner (GER, ATP 774) 7-5, 4-6, 7-6(5)
1/2 finale:
Miki Janković (SRB, 2) – Nerman Fatić (BIH, ATP 777) 6-2, 6-3
FINALE:
Miki Janković (SRB, 2) – Tomas Lipovsek Puches (ARG, 1, ATP 376) 3-6, Predaja

Marko Tepavac ponovo je igrao finale 15k turnira u Kanadi sa japanskim teniserom Kaiči Učidom. Na žalost, za razliku od prošlog, ovo finale nisu osvojili. Prvi nosioci bili su poraženi od strane drugih, u revanšu prošlonedeljnog finala, američkih tenisera Rejmonda Sarimjenta i Natana Paše, u dva seta 6-7(4), 2-6.
U pojedinačnoj konkurencji, Tepavac je stao u četvrtfinalu, gde je izgubio od Noa Rubina iz Amerike, 4-6, 6-4, 3-6.